Trinitas TV Interviu: Harpistul Ion Ivan-Roncea – Despre Festivalul de Harpă

AFIȘ FHB 2018

Trinitas TV “Zece minute de muzică” – Interviu: Harpistul Ion Ivan-Roncea – Despre Festivalul de Harpă

Maestrul Ion Ivan-Roncea ne vorbește despre Festivalul de Harpă București, ediția a III-a, ce se va desfășura în perioada 26 – 28 octombrie 2018 la Universitatea Națională de Muzică București.

Festivalul este organizat sub egida Universității Naționale de Muzică București, în parteneriat cu Asociația Harpiștilor din România.

Vă invităm și vă așteptăm cu drag la Festivalul de Harpă!

2 thoughts on “Trinitas TV Interviu: Harpistul Ion Ivan-Roncea – Despre Festivalul de Harpă”

1. Ma bucur mult de perspectiva acestui festival, sunetul harpei este unic si din pacate rar auzit in salile de concert. As vrea sa stiu care este programul festivalului. Multumesc anticipat pt raspuns.